Cím:
Budapest, Farkasvölgyi út 12.
Telefon:
392-3501, 392-3503, 1-392-3500, 392-3595
Cégleírás:
Szeretettel köszöntöm Önt honlapunkon a Rendőrtiszti Főiskola munkatársai és hallgatói nevében.
A Főiskola több mint három és fél évtizede végzi a rendészeti szervek számára a tisztképzést. Ennek során oktató- és nevelőmunkájának célját és alapját az a pedagógiai meggyőződés és felelősségtudat képezte és képezi jelenleg is, mely szerint az intézmény a felvételt nyert fiatalokat az általuk választott pályára magas szinten és sokoldalúan képezze, azaz – figyelemmel a társadalom és a rendészeti szervek, valamint az Európai Unió igényeire − a megbízható és korszerű, európai színvonalú tudáson kívül az elvárt magatartásformákkal és személyiségjegyekkel is felvértezze hallgatóit.
A Főiskola feladata olyan – magas szintű szakmai elméleti tudással és gyakorlati készségekkel rendelkező, a kor, illetve a társadalom által támasztott követelményeknek megfelelő – fiatal tisztek képzése, akik felveszik a harcot az állampolgárok, a társadalom biztonságát veszélyeztető és fenyegető bűnözéssel.
A Rendőrtiszti Főiskola 1971-ben fogadta első hallgatóit, akiket tanulmányaik befejezését követően már diplomás rendőrtisztként avattunk. Az alapítás óta több mint tizenháromezer hallgató szerzett oklevelet intézményünkben.
A Rendőrtiszti Főiskola alapítása óta törekszik a színvonalas oktatásra és nevelésre annak érdekében, hogy a végzett hallgatók magas fokú vezetői és kezdeményező-készséggel, kreativitással rendelkezzenek. Nap mint nap újabb kihívások keletkeznek, ezért az ismereteket bővíteni kell, állandó megújulásra van szükség. A hallgatókat arra ösztönözzük, hogy alakuljon ki bennük a tudományos tevékenység folytatásának igénye, hogy látókörük szélesítése mellett hozzájáruljanak a rendészettudomány alakításához, minél mélyebb szintű feltárásához és fejlesztéséhez.
A három és fél évtized alatt – miként az országban – így a Főiskolán is sok minden változott. A kezdeti időszakban a Rendőrtiszti Főiskolára kizárólag azon belső pályázók jelentkezhettek, akiket a parancsnokaik erre érdemesnek tartottak. A ’80-as évek első felétől kezdődően a képzés a külső pályázok számára is fokozatosan nyitottá vált. A későbbiekben elnyert akkreditáció révén a Főiskola az állami felsőoktatás ismert és elismert tagintézményévé vált, és a felsőoktatásba jelentkezők körében igen népszerű lett. Az elmúlt években több mint tízszeres volt a túljelentkezés az egyes szakokra. 2006 szeptemberében kezdődött meg az oktatás a biztonsági szakirányon, amely a civilek számára is lehetővé teszi a diplomaszerzést a főiskolán.
A Rendőrtiszti Főiskola képzéseivel jól kielégíti a rendészeti szervek és a civil szféra felsőfokú szakemberigényét. A rendőri és nem rendőri szakok mellett szakirányú továbbképzési szak is működik, valamint szaktanfolyamokat szervez az intézmény. A Főiskola eleget tesz a Bologna Folyamat kritériumrendszerének, ezért a hallgatók a 2006-2007-es tanévet a bachelor képzésben kezdték meg. 2008-tól indult a master képzés, majd néhány év múlva a Főiskola saját rendészettudományi doktori iskolája is létrejön.
Kulcsszavak:
főiskola, rendőrtiszti főiskola, társadalomtudományi tanszék, idegennyelvi intézet, alkotmányjogi és közigazgatási jogi tanszék, büntetőjogi és kriminológiai tanszék, kriminalisztikai tanszék, pszichológiai tanszék és laboratórium, vezetéselméleti tanszék, testnevelési és küzdősportok tanszéke, bűnügyi és gazdaságvédelmi tanszék, közbiztonsági tanszék, határrendészeti tanszék, vám- és pénzügyőri tanszék, büntetés-végrehajtási tanszék, katasztrófavédelmi tanszék