Cégleírás:
Budapesten születtem 1977 március 23-án.
A mézeskalács készítését Vágó Edit népi iparművésztől tanultam. Neki köszönhetem, hogy 1997-ben mézeskalácskészítő szakképesítést szereztem. Azóta családi Bt keretében a hagyományos kézi mézeskalácskészítés értékeit megőrizve, azokat saját elemekkel vegyítve írókás, magvas, rátétes figurákat, díszeket készítek.
Tagja vagyok a Bajai Kézműves Egyesületnek és a BKIK Kézműipari Tagozata Művészi Kézművesek Osztályának. Termékeimet rendszeresen zsűriztetem, amelyekből a Népi Iparművészeti Tanács eddig negyvenhetet, a Képző és Iparművészeti Lektorátus huszonkettőt fogadott el.
Pályaművek benyújtásával rendszeresen részt veszek különböző kiállításokon (Népi mesterségek művészete: Kecskemét, Mézeskalács készítés, Országos pályázat és kiállítás: Miskolc, Mézeskalácsosok találkozója: Debrecen, Nagy Titok Tudói - Kézművesség: Budapest, Magyar Kézművesség pályázatok kiállításai : Budapest, Művészetek Völgye rendezvénysorozat: Monostorapáti)
Mézeskalácsaimat a Mesterségek ünnepén, a Táncháztalálkozón, a Néprajzi Múzeumban Budapesten, a Pünkösdi Sokadalomban Szentendrén és a Nemzetközi Folklórfesztiválon Százhalombattán is rendszeresen bemutatom, de már külföldre is eljutottak (Luxemburg, Németország).
Termékeim méz (24%), liszt, cukor, tojás, margarin, fűszerek és szódabikarbóna felhasználásával készülnek, adalékanyagot nem tartalmaznak
Díszítésre írókát (tojásfehérje + porcukor), kakaót, különböző magokat, tésztarátétet, a szinezéshez ételfestéket használok.
A légmentes, zárt csomagolás a termék tartósságát segíti, a címke valamennyi fontos tulajdonságát feltünteti.
Megrendelésre a bemutatkozó anyagtól eltérő díszítésű, formájú, méretű mézeskalács készítését is vállalom.
Kulcsszavak:
mézeskalács gyártás, tálak, dísztárgyak, emblémák