Cégleírás:
A Magyar Képzőművészeti Egyetem küldetése, hogy a művészeti hivatását választó hallgatóknak elősegítse a művészeti ismeretek elsajátítását és egyéniségük szabad fejlődését.
A Magyar Képzőművészeti Egyetemen nyolc szakon folyik egyetemi szintű nappali képzés.
Festő szak
A képzés célja: Sajátos ismeretanyag átadása, mely lehetővé teszi, hogy a hallgató tanulmányai végeztével, a festészeti ismeretek és az önkifejezés készségének birtokában, festőművészi tevékenységet folytathasson.
A képzés során fokozatosan megismerkedik a hallgató az egyetemes festészet történetével és elméletével, kifejezési eszközeivel és lehetőségeivel, a felhasználható anyagokkal és technikákkal. Az oktatás segíti a szuverén látásmód és a sajátos szemlélet kialakítását, az összehasonlító, rendszerező kritikai érzék és az önálló ítélőképesség megalapozását.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:festőművész
Szobrász szak
A képzés célja: A szobrászatról szóló ismeretek legmagasabb szintű átadása, amely lehetővé teszi, hogy a hallgató tanulmányai végeztével a plasztikai ismeret és az önkifejezés készségének birtokában szobrászművészi tevékenységet folytathasson.
A képzés során fokozatosan megismerkedik a hallgató a szobrászat kifejezési eszközeivel és lehetőségeivel, a felhasználható anyagokkal és technikákkal.
Segíti az oktatás a szuverén látásmód, a sajátos szemlélet kialakítását, a kritikai érzék és az önálló ítélőképesség megalapozását.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:szobrászművész
Képgrafika szak
A képzés célja: Sajátos grafikusművész képzés, mely a rajzi alapozásra épül. Olyan művészek képzése, akik számára a grafikai műfajok jelentik a legfőbb kifejezési formát, autonóm, alkalmazott, valamint sokszorosító grafikai műfajokban. A művészeti hagyományokban és a kortárs művészetben tájékozott, szakmailag felkészült, fejlett esztétikai érzékkel és sajátos szuggesztív művészeti arculattal rendelkező művészek kibocsátása a cél.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:képgrafikus művész
Tervezőgrafika szak
A tervezőgrafikai képzés célja olyan -kreatív alkotói pályára alkalmas- művészek nevelése, akik egyéni alkotói ambícióik mellett egyben technikai és esztétikai szakemberként alkalmasak a vizuális kommunikáció területén felmerülő feladatok -plakáttervezés, arculattervezés, tipográfia, kiadványtervezés, honlaptervezés, illusztráció, alkalmazott fotográfia- sikeres és felelősségteljes megoldására. A tervezőgrafika sokféle és sokrétű részterületein való jártasság megszerzése alapvető szempont. A fő területek -amelyek a képzés során kiemelt figyelmet kapnak- az általános és az egyén alkotói szempontjait integráló képalkotási megoldások, valamint a mindezt kiegészítő részterületek és ezek tematikus, elméleti és gyakorlati tárgyalása.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:tervezőgrafikus művész
Kulcsszavak:
egyetem, képzőművészet, könyvtár, látványtervezés oktatás, oktatás, szobrászat oktatás, szobrász képzés, látványtervező szak, intermédia szak, restaurátor szak, tervezőgarfika szak, képgrafika szak, festő szak, szobrász szak